تبدیل پایان نامه به پاورپوینت

تهیه فایل پاورپوینت از روی پایان نامه، می بایست با توجه به شماری از جنبه های فنی مهم صورت گیرد. تنها روش سریع برای انجام این کار، بهره گیری از مهارت های متخصصانی است که سال ها در این حوزه فعالیت داشته اند. تیم ما در موسسه پاورپوینت یار از چنین ویژگی هایی برخوردارند. در این مطلب، به برخی نکات و کلیات روش تبدیل پایان نامه به پاورپوینت اشاره خواهیم کرد.

همچنین نیم نگاهی به کاربرد روش استیو جابز برای ارائه پاورپوینت پایان نامه خواهیم داشت. ما این روش را به عنوان یکی از الگوهای خود برای انجام پاورپوینت پایان نامه برگزیده ایم. ضمنا، به ترفندهای ویژه خود نیز اشاره خواهیم کرد. این مهارت ها به ما کمک می کنند تا بتوانیم در سریع ترین زمان و به بهترین نحو، سفارش آنلاین پاورپوینت پایان نامه شما را پذیرا باشیم. 

تبدیل پایان نامه به پاورپوینت
ساخت پاورپوینت از پایان نامه

مدت زمان تخمینی مطالعه: 16 دقیقه

فهرست مطالب

ماجرای تمام نشدنی تبدیل پایان نامه به پاورپوینت

اگر این مطلب را می خوانید، احتمالا در دوره کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته دلخواهتان پذیرفته شده اید. به شما تبریک می گوییم. اما بزرگترین دغدغه تان پس از پذیرفته شدن، مطمئنا نوشتن پایان نامه است. البته شاید مهم تر از خود پایان نامه، تبدیل پایان نامه به پاورپوینت باشد. زیرا نحوه ارائه یک موضوع، به اندازه خود آن موضوع یا حتی بیشتر اهمیت دارد. اما دانشجو چطور می تواند با این زمان محدود، هم به نحوه نوشتن پایان نامه پی ببرد و هم روی آموزش مهارت های پاورپوینت تمرکز کند؟ این کار شدنی نیست. برای همین، ما در موسسه پاورپوینت یار، یکی از بال های موفقیتتان را برایتان می سازیم. یعنی فایل پاورپوینت مورد نظر شما را برای پایان نامه تان به نحو احسن طراحی خواهیم کرد.

ما بیش از ۱۰ سال در زمینه انجام پاورپوینت دانشجویی، پاورپوینت پایان نامه، حرفه ای، آموزشی و غیره فعالیت داشته ایم. همه جنبه های طراحی پاورپوینت را نیز می شناسیم. زیرا مدت هاست که به طور روزانه، با متون پایان نامه و اصول نگارش پایان نامه سروکار داشته ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره موسسه پاورپوینت یار و نحوه خدمت رسانی آن، می توانید همین حالا با یک تماس یا پیام، از خدمت مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت به کمک نیاز دارید؟

نقش پاورپوینت در ارائه پایان نامه

همه پایان نامه را به ارائه مطلب می شناسند. به هر کس بگویید پایان نامه، نخستین چیزی که به ذهنش می رسد، نرم افزار پاورپوینت است. هرچقدر هم متن پایان نامه تان خوب باشد، بازهم باید بتوانید آن را به خوبی و درستی به داوران ارائه دهید. تنها در این صورت خواهید توانست تا نمره لازم را دریافت کنید. ما پاورپوینت پایان نامه تان را به گونه ای می سازیم که در جلسه دفاع، راهنمای شما باشد. این پاورپوینت می تواند به دلیل ساختاربندی صحیح، تمام صحبت های شما در جلسه دفاع را هدایت کند. با ثبت سفارش پاورپوینت پایان نامه در پاورپوینت یار، دیگر در جلسه دفاع هیچ اضطرابی نخواهید داشت.

اصول و نحوه تبدیل پایان نامه به پاورپوینت

طراحی پاورپوینت پایان نامه، از جمله اموری است که حتما باید به دست افراد متخصص صورت گیرد. آن ها باید با مفاهیم داخل متن پایان نامه کاملا آشنا باشند. به همین دلیل است که در موسسه پاورپوینت یار، ما این مهم را تنها به دست مجریان فارغ التحصیل از رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته شما می سپاریم. ما متن پایان نامه شما را خلاصه می کنیم. سپس آن ها را بر اساس میزان اهمیت، ترتیب بیان و دیگر عوامل اولویت بندی خواهیم کرد. آنگاه تبدیل پایان نامه به پاورپوینت را بر اساس همین اولویت بندی علمی آغاز می کنیم. البته اصول دیگری را نیز به کار می گیریم. ازجمله:

خواندن کامل متن پایان نامه

لازم می دانیم که زمان مناسبی را به خواندن متن پایان نامه شما اختصاص دهیم. پاورپوینت پایان نامه شما حتما باید به موقع به دستتان برسد. بنابراین زمان خواندن را بیش از حد طولانی نمی کنیم. تلاش می کنیم تا تسلط کامل بر محتوای موضوع شما پیدا کنیم. آنگاه درک خود از متن را در نرم افزار پاورپوینت به بهترین نحو پیاده خواهیم کرد. فرآیند خواندن متن پایان نامه، به طور کامل توسط متخصصان ما که آشنا به رشته تحصیلی شما هستند، انجام می شود.

 • پرسش های تحقیقاتی پایان نامه شما را به خوبی مطالعه و درک می کنیم. سپس آن ها را به خلاصه ترین حالت ممکن برای پاورپوینت در می آوریم.
 • جهت خواندن متن پایان نامه، از روش های تندخوانی بهره می گیریم.
 • از اصلی ترین مفاهیم پایان نامه، یادداشت برداری می کنیم.

برنامه ریزی برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت

اصولا هر فعالیت علمی نیاز به برنامه ریزی دارد. می دانیم که پذیرش انجام پاورپوینت پایان نامه، بدون برنامه نمی شود. پس از مطالعه کامل فایل پایان نامه شما، برنامه ای برای انجام پاورپوینت آن تدوین می کنیم. زمانی را به خلاصه سازی اختصاص می دهیم. سپس تعداد اسلایدهای لازم را تعیین می کنیم. پیش زمینه، مفاهیم، نتایج و دیگر قسمت ها را با ترتیب صحیح در اسلایدها خواهیم چید. رمز حرفه ای بودن کار ما، و رضایت شما مشتریان عزیز، تبدیل پایان نامه به پاورپوینت طبق برنامه ریزی است.

رعایت ترتیب پاورپوینت پایان نامه

متون علمی دارای ساختار و چینش مشخصی هستند. بر خود لازم می دانیم که از کلیات این ساختار پیروی کنیم. ترتیب پایان نامه به صورت زیر است:

 1. چکیده
 2. فهرست مطالب (چشم انداز پایان نامه)
 3. مقدمه
 4. پیشینه پژوهش
 5. روش تحقیق
 6. یافته ها
 7. بحث و بررسی
 8.  نتیجه گیری
 9. منابع

روشن سازی دستاوردهای پایان نامه

در طول اسلایدها، توجه ویژه ای به دستاوردهای هر بخش از پایان نامه خواهیم داشت. تمامی دستاوردهای جزئی و کلی پایان نامه را به طور ویژه برجسته می کنیم. داوران به روش تحقیق شما اهمیت می دهد. اما بیشتر از آن، می خواهند بدانند که حاصل هر یک از تحلیل های شما دقیقا چه بوده است. بنابراین ما مهم ترین نتایج را به طور خلاصه، چکیده، واضح و هایلایت شده نمایش خواهیم داد.

طراحی بیش از 8000 پاورپوینت در طی 10 سال فعالیت تیم پاورپوینت یار

6750+

پاورپوینت دانشجویی

950+

پاورپوینت دفاع پایان نامه

+300

پاورپوینت آموزشی برای مدرسان

+150

پاورپوینت برای شرکت ها و ادارات

7 نکته ضروری برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت

ارائه یعنی انتقال باورها و ایده ها توسط فرد سخنران به گروهی از افراد که مخاطب نامیده می شوند. گروه متخصصان ما در موسسه پاورپوینت، طی سال ها طراحی پاورپوینت پایان نامه، به مهم ترین ویژگی های ارائه پی برده اند. تلاش می کنیم تا چکیده ای از بهترین ترفندهای پاورپوینت را برای شما به کار ببریم.

نکات کلیدی برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت
7نکته کلیدی برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت

1- توجه به هدف اصلی پایان نامه

موضوع کلی و هدف اصلی پایان نامه، می بایست سرتاسر فایل پاورپوینت مشهود باشد. تم کلی پاورپوینت، تصاویر انتخابی، طرح های گرافیکی و انیمیشن ها را متناسب با هدف پایان نامه انجام خواهیم داد. جنبه های دیگری را نیز لحاظ می کنیم. ازجمله:

 • ارائه اطلاعات لازم به مخاطب
 • آگاه ساختن مخاطب از پیش زمینه موضوع
 • شفاف سازی روش تحلیل و روند تحقیق
 • تاکید ویژه بر نتایج
 • متقاعدسازی مخاطب پیرامون اهمیت موضوع و دستاوردها

2- در نظر گرفتن نوع مخاطب

عبارات پاورپوینت را مطابق با زبان هر حوزه آکادمیک تعیین می کنیم. حتی بازه سنی داوران، سلیقه آن ها، تمرکز علمی آن ها یا به طور کلی، مباحث داغ رشته علمی شما را می توانیم هنگام طراحی پاورپوینت در نظر بگیریم.

3- خلاصه سازی متن تا حد ممکن

هدف اصلی از فایل پاورپوینت، ارائه مطلب در خلاصه ترین حالت ممکن است. ما طبق تجربه خود، به اهمیت بالای این مسئله پی برده ایم. مهارت ویژه ای پیرامون خلاصه سازی بخش های مهم متن پایان نامه شما پیدا کرده ایم. این مهارت ها را کاملا با توجه اصول زبان شناسی، روان شناسی زبان و مفاهیم تخصصی علمی در فایل پاورپوینت شما اعمال خواهیم کرد. کافی است یکبار خدمات ما را امتحان کنید تا با جنبه های زبان شناختی انجام پاورپوینت توسط گروه تخصصی ما آشنا شوید.

4- ساختاربندی مفاهیم

پاورپوینت پایان نامه سه بخش اصلی دارد: مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری. صد البته که مجریان متخصص ما در موسسه پاورپوینت یار، این بخش بندی را رعایت می کنند. اما ساختاربندی پاورپوینت پایان نامه، ریزه کاری های فراوان دیگری نیز دارد. بر خود لازم می دانیم که همه آن ها را در جای لازم به کار ببریم. ازجمله:

 • روابط میان مفاهیم را به طور دقیق می یابیم و آن ها را با تکنیک های گرافیکی به نمایش در می آوریم.
 • به ادعاهای اصلی پایان نامه پی می بریم و آن ها را با توجه به ارتباطشان با هم، کنار یکدیگر می چینیم.
 • ساختاربندی را با توجه به محدودیت زمان انجام می دهیم و همه موارد غیر ضروری را حذف می کنیم
 • اهمیت موضوع به مخاطب تفهیم کرده و توجه او را جلب می کنیم.
 • با ترفندهای گوناگون پاورپوینت ذهن مخاطب را تحریک کرده و موضوع را جذاب می سازیم.

5- پرهیز از به کارگیری بیش از حد فونت، رنگ و انیمیشن

فونت ها، رنگ ها و انیمیشن ها باید هدفمند باشند. ما آن ها را برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می دهیم. مثلا برای برجسته سازی مفاهیم اصلی یا تاکید روی یک عبارت، و جمله به کار می بریم. از استفاده بیش از حد از این موارد پرهیز می کنیم. زیرا مخاطب را گیج و خسته می کنند.

6- استفاده از ترکیب صحیح رنگ

بعضی رنگ ها در کنار بعضی رنگ های دیگر، جلوه بدی پیدا می کنند. یا حتی به چشم آسیب می زنند. تمام تمرکز ما بر این است که بهترین ترکیب های رنگی را در اسلایدها به کار ببریم.

7- بالا بردن میزان دسترسی مطلب

حواسمان به مخاطبانی که ممکن است دچار مشکلات دیداری یا شنیداری باشند نیز هست. صوت ها را به واضح ترین حالت ممکن انتخاب می کنیم. در صورت درخواست شما، توضیح صوتی را به تمامی متون خواهیم افزود. ویدیوها و تصاویر را زیر نویس می کنیم. فونت ها را بزرگ در نظر میگیریم تا برای همه قابل دیدن باشند.

استفاده از روش استیو جابز برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت

استیو جابز، موسس شرکت اپل، به ارائه دادن بهترین سخنرانی ها با پاورپوینت معروف بود. همه می دانستند که ارائه های او بسیار منحصر به فرد هستند. زیرا هم به خوبی مفاهیم را در ذهن مخاطب جای می داد و هم او را به موضوع خود به شدت علاقه مند می ساخت. البته کارهای او در زمینه تجاری بودند. با این حال، ما برخی از ترفندهای پاورپوینت او را برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت نیز مناسب می دانیم و اعمال خواهیم کرد.

1- پایه گذاری طرح ارائه

نخستین کاری که استیو جابز بزرگ همیشه در ابتدای ارائه هایش انجام می داد، آماده سازی ذهن مخاطب بود. ما با پیروی از او، ترفند مشابهی را پیاده می کنیم. یعنی ذهن مخاطب را ابتدا گرم می کنیم. مقدمه پایان نامه را بررسی می کنیم. چکیده را مورد کاوش قرار می دهیم. تحقیقی انجام می دهیم و مفاهیم مرتبط را در صورت لزوم از دیگر منابع می یابیم. با معرفی جذاب ترین مفاهیم مرتبط، مخاطب را به دنیای پایان نامه شما وارد خواهیم کرد.

2- به نمایش درآوردن انگیزه شما

می دانیم که انگیزه شما باید سرتاسر فایل پاورپوینت مشهود باشد. مخاطبان از لا به لای جملات، طراحی ها، عبارات و طراحی های پاورپوینت، کاملا متوجه انگیزه داشتن یا نداشتن شما خواهند شد. بنابراین طراحی پاورپوینت را با انعکاس دادن انگیزه شما نسبت به موضوع در یکایک اسلایدها انجام خواهیم داد.

3- ارائه خلاصه اولیه

خلاصه اولیه در پایان نامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پیش از هر چیز، به صورت کاملا خلاصه، می گوییم که اصلا پایان نامه شما درباره چیست. شاید برای این کار از ۳ یا ۴ جمله استفاده کنیم. مسئله اصلی، روش اصلی، فرضیه ها و نتیجه های احتمالی را بیان خواهیم کرد. بدین ترتیب مخاطب به طور شفاف خواهد دانست که به چه محتوایی روبرو است.

4- استفاده از داده های معنادار

فقط داده ها و جزئیات واقعا مهم را در پاورپوینت خواهیم گنجاند. اضافه کردن داده های نا مربوط، جانبی یا کمتر مربوط، ذهن مخاطب را خسته می کند. متخصصان ما به دلیل تسلط بر مفاهیم علمی رشته تخصصی شما، می توانند داده های مرتبط تر را به خوبی تشخیص دهند. آنگاه آن ها را به طور کاملا خلاصه در اسلایدها خواهند گنجاند.

5- ساخت یک لحظه عالی

استیو جابز همیشه یک لحظه شورانگیز با یک اسلاید می ساخت. این لحظه ای بود که مخاطبان را به شگفتی می انداخت. ما با پیروی از این ترفند بی نظیر، نتایج شما را در یک اسلاید شگفت انگیز برای مخاطب رونمایی می کنیم.

6- ایجاد یک تجربه عالی در مخاطبان و داوران

جلوه های بصری نباید آنقدر پیچیده و غیر قابل فهم باشند که مخاطب گیج شود. جلوه بصری را ساده، اما با طراحی های گرافیکی حرفه ای ترسیم می کنیم. این گونه بیشترین اثرگذاری را در ذهن مخاطب خواهند داشت.

از عبارات شگفت انگیز و جالبی استفاده می کنیم که تا ابد در ذهن مخاطب نقش می بندند. البته اگر بافت پایان نامه، چنین اجازه ای به ما بدهد.

سعی می کنیم که تا حد امکان، از مشارکت داوران به صورت تعاملی در روند ارائه استفاده کنیم. اسلایدهایی با هدف تعامل فکری خواهیم ساخت.

مزایای سفارش تبدیل پایان نامه به پاورپوینت در پاورپوینت یار

ما تیم مجربی از فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستیم. همچنین بیش از ۱۰ سال در زمینه انجام پاورپوینت دانشجویی از جمله تبدیل پایان نامه به پاورپوینت تجربه داریم. می توانیم سفارش انجام پاورپوینت شما را در سریع ترین زمان و به حرفه ای ترین حالت ممکن به انجام برسانیم. تیم ما از خصوصیاتی برخوردارند که ما را نسبت به دیگران متمایز می سازد.

سفارش تبدیل پایان نامه به پاورپوینت
سفارش تبدیل پایان نامه به پاورپوینت در پاورپوینت یار

تحویل فوری فایل پاورپوینت

اگر نیاز به انجام فوری پاورپوینت پایان نامه دارید، می توانید با پشتیبانان ما تماس بگیرید. در صورتی که مجریان ما زمان کافی برای انجام آن داشته باشند، در خدمت شما خواهیم بود. البته به دلیل ظرفیت محدود، هرچه سریع تر جهت انجام پاورپوینت فوری آنلاین با ما  تماس بگیرید.

قیمت مناسب

هزینه تبدیل پایان نامه به پاورپوینت را به طور دانشجویی برای شما محاسبه می کنیم. قیمت های ما کاملا مناسب هستند. ریز هزینه ها را به شما اعلام خواهیم کرد. آنگاه تنها در صورت موافقت شما، سفارش را ثبت می کنیم.

امکان تحویل فایل به روش دلخواه شما

می توانیم فایل شما با هر فرمت دلخواه تحویل دهیم. فرمت اصلی پاورپوینت pptx است. فرمت های پی دی اف و ورد را نیز در صورت درخواست شما تهیه می کنیم. همچنین بسیاری از مشتریان ما به فرمت عکس و ویدیوی فایل پاورپوینت خود نیاز دارند. ما تمامی این فرمت ها و دیگر فرمت ها را برایتان تهیه خواهیم کرد.

تمامی راه های ارتباطی را جهت ثبت سفارش در نظر گرفته ایم. رسانه های اجتماعی، تماس تلفنی، پیامک و ایمیل از مهم ترین راه های ارتباطی ما هستند. جهت کسب اطلاعات درباره دیگر راه های ارتباط، با پشتیبانان ما تماس حاصل فرمایید.

ارائه خدمات مشاوره رایگان

می توانیم در تمامی زمینه های مرتبط با انجام پاورپوینت پایان نامه، به طور رایگان خدمات مشاوره را به شما بزرگواران ارائه کنیم. مشاوران ما به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته در خدمت شما هستند. همچنین در صورت درخواست مشتری، نمونه طرح های پاورپوینت پایان نامه را نیز در اختیار او قرار خواهیم داد. حتی شما می توانید از میان این نمونه ها یکی را برگزینید. ما مطابق با همان، سفارش شما را به انجام می رسانیم. ضمنا می توانیم طرح های اختصاصی برایتان از نو طراحی کنیم.

تبدیل پایان نامه به پاورپوینت را فقط به متخصصان بسپارید

متخصصان ما در موسسه پاورپوینت یار، با افتخار آماده خدمت رسانی به شما گرامیان هستند. آن ها جدیدترین و بهترین ترفندهای پاورپوینت را بدین منظور به کار خواهند گرفت. خلاصه سازی صحیح، ساختاربندی مناسب و توجه به هدف اصلی، مهم ترین اصول پاورپوینت پایان نامه هستند که ما به کار می گیریم. همچنین تاکید ویژه ای به حفظ حریم خصوصی شما و محرمانه نگه داشتن اطلاعات پایان نامه داریم. پشتیبانان ما از طریق راه های ارتباطی آماده پاسخگویی به شما و ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به پاورپوینت هستند.

طراحی پاورپوینت پایان نامه را به ما بسپارید

پرسش های متداول

نحوه انجام پاورپوینت پایان نامه و ترتیب آن چیست؟

ترتیب پاورپوینت شما را مطابق با ترتیب متن اصلی پایان نامه تعیین خواهیم کرد. یعنی از چکیده و مقدمه آغاز می کنیم و کار به نتیجه گیری ختم می شود.

کاربرد روش استیو جابز برای تبدیل پایان نامه به پاورپوینت چیست؟

او همیشه کلیات ارائه همان ابتدا به طور خلاصه بیان می کرد. همچنین اسلایدهای هیجان انگیز می ساخت و انگیزه اش را به مخاطب می نمایاند. داده های او معنادار بودند و تجربه ای عالی در مخاطب ایجاد می کرد. ما در پاورپوینت یار، این ترفندها را تا حد لازم در فایل شما لحاظ خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *